Strona główna Tarnowskiego Klubu Sportowego Karate Shinkyokusin

Obóz Letni Karate Shinkyokushinkai Solina 2012

W dniach 5-12 sierpnia odbył się Letni Obóz Karate Shinkyokushinkai w  Solinie w Wojskowym Zespole Wypoczynkowym „Jawor”. W obozie uczestniczyło 186 uczestników
z klubów: Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Szczytno, Dąbrowa Tarnowska i Tarnów. Kierownikiem obozu był sensei Andrzej Litwin 2 Dan z Lidzbarka War., a kierownikiem ds. szkolenia shihan Wiesław Gwizd 5 Dan z Tarnowa. Wraz z nim w kadrze szkoleniowej byli sensei Piotr Zembrzuski 4 Dan, Piotr Gawlik 2 Dan (Niemcy), Jarosław Kwaśniewski 1 Dan, Paweł Bobro 1 Dan. Gościnnie uczestniczyli w obozie sensei Jacek Lamot 3 Dan (Wrocław), Wojciech Radziewicz 3 Dan (Opole) i Ryszard Mac 1 Dan (USA).

W trakcie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe Kyu i mistrzowskie Dan.
5 osób – Konrad Kozubowski, Mateusz Muniga, Krzysztof Szczepański, Marek Zegar i Piotr Pierzga przystąpiło do egzaminu na stopnie mistrzowskie Dan. Egzamin obejmował ocenę prezentowanych technik ręcznych i nożnych obejmujący techniki podstawowe (Kichon), techniki łączone wykonywane w ruchu (Ido-geiko), układy formalne (Kata), testy sprawnościowo- siłowe oraz ocena „stanu ducha” (spirit). Druga część egzaminu dotyczyła „testów łamania” (tamashiwari) i walk pełno-kontaktowych (Kumite). W/w osoby po wielu godzinnych zmaganiach pomyślnie zaliczyły egzamin i otrzymały nominację na pierwszy stopień mistrzowski Dan.

Obóz w Solinie po raz kolejny zapewnił wiele atrakcji dla uczestników – rejsy statkiem po jeziorze, wycieczka na zaporę, treningi z podziałem na grupy wg stopnia zaawansowania, a dla osób będących po raz pierwszy na obozie – pasowanie na samuraja. Wszyscy uczestnicy przygotowali program artystyczny na pożegnalną sayonarę. Było dużo śmiechu, zabawy i radości, tym bardziej, że przez cały tydzień dopisywała piękna słoneczna pogoda.

Galeria z obozu:

Komentarze

komentarzy

Tarnowski Klub Sportowy Shinkyokushin Karate - Tarnów, ul. Krupnicza 8a (hala TOSiRu)
tel. 14 622 07 03 / kom. 603 973 352  |  e-mail: karate@karatetarnow.pl  |  Facebook: zobacz nas

Tarnowski Klub Sportowy Shinkyokushin Karate. All Rights Reserved. | Created by Comp-Web Studio