Często zadawane pytania

Klub prowadzi zapisy dzieci od 6 roku życia. Dzieci takie trenują w grupie z innymi dziećmi do 12 r.ż. – jest to grupa początkująca młodzików. Mają 2 razy w tyg zajęcia po 1 (pełnej) godzinie.
Można o ile zgłosi się wcześniej rodzić do trenera i poinformuje go o wieku dziecka.

Instruktor podczas zajęć stwierdzi czy dziecko sobie radzi i już nadaje się do treningów czy jeszcze poczekać z rok, aby się nie zniechęcił.

Treningi karate prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy na 1 miejscu stawiają bezpieczeństwo każdego uczestnika zajęć.

W przypadku grup dzieci zajęcia takie bardziej są rekreacyjne i kładą większy nacisk na dyscyplinę oraz zabawy ruchowe.

Tak, nasz klub pozwala na 1 góra 2 treningi bezpłatne, które pozwolą ocenić czy danej osobie odpowiada ten sport.

Po odbyciu próbnych treningów należy wypełnić deklarację członkowską oraz dokonać wszelkich formalności.

W początkowych miesiącach treningów nie jest wymagane. Lecz po podejściu do pierwszych egzaminów na stopnie należy po egzaminie zakupić kimono.

Dla grupy samoobrony kimono nie jest wymagane!

Treningi karate różnią się od treningów samoobrony. Podczas zajęć samoobrony adepci uczą się i poznają podstawowe uderzenia i kopnięcia ale tylko te najbardziej skuteczne podczas obrony. Zajęcia samoobrony kładą mniejszy nacisk na sprawność fizyczną.

Natomiast treningi karate zagłębiają trenujących w dużo szerszy zakres technik oraz kładą dużo większy nacisk na kondycję i rozciągnięcie.