Gr. Samoobrony

5
Steps

Gr. Samoobrony
Gr. Samoobrony

Nauka obrony przed napastnikami

Muscle Group:

samoobrona, podstawy karate

Categories:

Equipment:

obrona przed: nożem, pałką, pistoletem, kijem

Grupa Samoobrony – w zajęciach uczestniczą osoby dorosłe, powyżej szesnastego roku życia.

Głównym założeniem zajęć samoobrony jest wyrobienie w uczestnikach zdolności do szybkiej analizy sytuacji i dobrania najskuteczniejszej techniki obrony do konkretnego rodzaju zagrożenia. W tym celu uczestnicy zajęć uczą się opanowania w sytuacji zagrożenia, poruszania w pozycji walki oraz wyzwolenia się i obezwładnienia przeciwnika.

Program szkoleniowy przewiduje naukę podstawowych technik obronnych w stosunku do jednego lub wielu napastników, czy opanowania bezpiecznej techniki odparcia ataku w sytuacji zagrożenia, w której napastnik używa niebezpiecznego narzędzia takiego jak pałka, nóż czy pistolet. Ponadto każdym zajęciom towarzyszą ćwiczenia, których celem jest poprawienie ogólnej sprawności fizycznej ćwiczących: wzmocnienie mięśni, rozciągnięcie i uelastycznienie ciała, poprawa koordynacji ruchowej.

Gwarantujemy, że każdy trenujący samoobronę w naszej sekcji opanuje podstawowe techniki obrony oraz nabierze pewności siebie.

5 ETAPÓW szkolenia

Na pierwszych treningach nauczą się Państwo podstawowych elementów walki z karate. Poruszanie się w pozycji walki, uderzenia bloki oraz kopnięcia.
Na treningach samoobrony każdy uczestnik poprawi swoją sprawność fizyczną. Elementami treningu są ćwiczenia siłowe, biegi, rozciąganie oraz poprawa koncentracji.
W treningach samoobrony bardzo ważnym elementem są pady i przewroty, ponieważ większość obron przed napastnikiem kończy się podcięciem lub wywróceniem, dlatego każdy trenujący musi opanować przewroty, które wykonujemy na atestowanej 4warstwowej macie.
Każdy trenujący u nas samoobronę opanuje podstawowe elementy dźwigni oraz uwolnienia się od nich. Dlatego większość treningów odbywa się w parach.
Po nauce podstawowych elementów obrony ćwiczący w parach realizują określone zadania (obronę lub atak). Instruktorzy korygują błędy zauważone podczas wykonywania zadań.
  No treningi hours available!
  No treningi available!

  Photo Gallery

  • dsc_0673
  • dsc_0680
  • dsc_0681
  • dsc_0683
  • dsc_0684
  • dsc_0689
  • dsc_0693
  dsc_0673dsc_0680dsc_0681dsc_0683dsc_0684dsc_0689dsc_0693