Gr. Początkująca STARSZA

Gr. początkująca starsza – w tej grupie uczestniczą osoby, które zaczynają przygodę z karate powyżej 12 r.ż.

Na tych zajęciach osoby zaczynające treningi karate będą poznawać podstawowe elementy karate. Instruktorzy wraz z ćwiczącymi będą pracować nad koordynacją, wytrzymałością oraz siłą witalną adeptów karate kyokushin. Będą wtajemniczeni w podstawowe elementy walki, pracę na tarczach oraz do naszej dyspozycji będzie mata z atestem olimpijskim, gdzie będziemy mogli poznawać techniki samoobrony i elementy walki wręcz.

Każdy po roku treningu opanuje podstawowe elementy karate (pozycje walki, podstawowe kata oraz uderzenia, bloki i kopnięcia).

3 ETAPY szkolenia:

  1. Wprowadzenie w sztukę walki
    Wprowadzenie w sztukę walki – karate, nauka podstawowych technik. Zapoznanie się z zasadami panującymi na treningach, podstawową terminologią oraz technikami.
  2. Rozwój koordynacji
    Rozwój koordynacji i widzenie przestrzennego poprzez naukę poruszania się. Poruszanie się w pozycjach walki i nie tylko w karate jest bardzo ważnym elementem, który każdy musi opanować.
  3. Nauka walki z partnerem
    Poznanie elementów walki i pracy z partnerem wykorzystując elementy samoobrony. Ponieważ karate jest związana z walką każdy z adeptów jest uczony jak zachowywać się w czasie walki sportowej lub ataku na ulicy.