O Kyokushin

Co to jest karate?

Dowiedz się podstawowych informacji o sztuce walki jaką jest karate shinkyokushin. Jedna z najtwardszych odmian karate a zarazem najpopularniejsza na całej planecie.

Co daje karate?

Tu się Państwo dowiedzą dlaczego warto zacząć treningi karate. Poznacie zalety treningów oraz być może znajdziecie motywację do rozpoczęcia drogi karate razem z nami.

Dzieci powinny ćwiczyć karate!

Bardzo ciekawe i przekonujące informacje na temat treningów karate przez dzieci. Tu Państwo się zapoznają z 8 powodami dla których warto zapisać dziecko na treningi karate.

Sosai Matsutatsu Oyama

Założyciel i stwórca najtwardszej sztuki walki karate kyokushin - Matsutatsu Oyama. W tej podstronie zapoznają się Państwo z jego historią i dokonaniami. Zapraszamy do lektury o wspaniałym człowieku.

Pasy w karate kyokushin?

Jeżeli nie wiedzą Państwo co oznaczają kolorowe pasy na kimonach to zapraszamy serdecznie do lektury, która wyjaśni Państwu znaczenie kolorów oraz ich kolejność w drodze do czarnego pasa.

Wymagania egzaminacyjne

Każdy kto chce zdobywać kolejne umiejętności i stopnie w karate kyokushin musi podchodzić do egzaminów a te posiadają odpowiednio opisane wymagania.

Przysięga DOJO

Każdy prawidziwy karateka musi znać przysięge DOJO, która jest czymś podobnym do 10 przykazań i odpowiednio kieruje karatekom.