Gr. Średniozaawansowana DZIECI

Grupa średniozaawansowana dzieci – w zajęciach uczestniczą dzieci, które trenowały karate już minimum 1 rok i są w wieku od 7 do 11 r.ż.

Jest to kontynuacja założeń programowych z grupy początkującej jednakże o większym poziomie zaawansowania. Adepci sztuki walki wtajemniczani są w coraz bardziej złożone techniki walki. Młody karateka coraz bardziej potrafi zrozumieć istotę karate, wykazuje się większą sprawnością, a jego rozwój jest na coraz wyższym poziomie. Młody człowiek zyskuje pewność siebie i może w pełni wykorzystać wsparcie swoich instruktorów.

Ćwiczenia są coraz bardziej skomplikowane a instruktorzy kładą oraz większy nacisk na dokładność wykonania.

3 ETAPY szkolenia

  1. Kontynuacja nauki karate
    Kontynuacja nauki poznawania siebie i swoich umiejętności. Każdy trenujący podczas coraz bardziej skomplikowanych ćwiczeń fizycznych i nie tylko poznaje siebie i na co stać swój organizm oraz może zdać sobie sprawę ile jeszcze treningu przed nim.
  2. Rozwój motoryczny młodego karateki
    Kolejne lata treningów rozwijają motorykę młodego karateki. Instruktorzy coraz większą uwagę zwracają na dokładność wykonywanych technik oraz na zaangażowanie ćwiczących.
  3. Zaawansowane elementy karate
    Kolejne lata treningu karate dają możliwość poznawania coraz bardziej zaawansowanych technik karate oraz podstaw samoobrony. Sprawia to że dzieci mogą jeździć na zawody sportowe gdzie jest rywalizacja i test ich osobowości oraz tego jaki jest poziom ich wyszkolenia.