Gr. Zaawansowana DZIECI

Jest to kontynuacja założeń programowych z grupy średnio-zaawansowanej dzieci ze znacznie zwiększonym poziomem zaawansowania i trudności technik. Trening tej grupy są etapem pośrednim między przejściem z grupy dzieci, na grupę starszą. W większej mierze poświęca się czas treningowy na walkę sportową oraz przygotowanie do walk turniejowych. Młody człowiek zyskuje pewność siebie i może w pełni wykorzystać wsparcie swoich instruktorów. Ćwiczenia są coraz bardziej skomplikowane, a instruktorzy kładą coraz większy nacisk nie tylko na dokładność wykonania, ale i szybkość i możliwość wykorzystania techniki w praktycznym aspekcie karate.

3 ETAPY SZKOLENIA:

  1. Kontynuacja nauki karate
    Kontynuacja nauki poznawania siebie i swoich umiejętności. Każdy trenujący podczas coraz bardziej skomplikowanych ćwiczeń fizycznych i nie tylko poznaje siebie i na co stać swój organizm oraz może zdać sobie sprawę ile jeszcze treningu przed nim.
  2. Rozwój motoryczny młodego karateki
    Kolejne lata treningów rozwijają motorykę młodego karateki. Instruktorzy coraz większą uwagę zwracają na dokładność wykonywanych technik oraz na zaangażowanie ćwiczących.
  3. Zaawansowane elementy karate
    Kolejne lata treningu karate dają możliwość poznawania coraz bardziej zaawansowanych technik karate oraz podstaw samoobrony. Sprawia to że dzieci mogą jeździć na zawody sportowe gdzie jest rywalizacja i test ich osobowości oraz tego jaki jest poziom ich wyszkolenia.