Gr. Zaawansowana STARSZA

Gr. średniozaawnasowana i zaawansowana – w zajęciach uczestniczą osoby powyżej 12 r.ż. z co najmniej dwuletnim stażem treningowym oraz wykazujących się odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem.

Na tych zajęciach doskonalimy poznane w poprzednich latach techniki poruszania się i walki. Dużą uwagę przywiązujemy do walki sportowej poprzez doskonalenie naszego ciała i pracę nad gibkością oraz elastycznością. Uczymy się zastosowania zaawansowanych technik karate w walce oraz technik samoobrony.

Grupa zaawansowana to osoby posiadające minimum 5 kyu (żółty pas z zielonym pagonem) i treningi są razem z grupą średniozaawansowną.

3 ETAPY szkolenia:

  1. Doskonalenie zaawansowanych technik karate
    Na treningach tych grup kombinacje i techniki karate są coraz bardziej rozbudowane i zaawansowana a prowadzący zajęcia coraz większą uwagę zwracają na dokładność, szybkość i siłę wykonania.
  2. Poprawa naszej koordynacji, gibkości, elastyczności oraz siły
    Kolejne lata treningów rozwijają motorykę młodego karateki. Instruktorzy coraz większą uwagę zwracają na dokładność wykonywanych technik oraz na zaangażowanie ćwiczących.
  3. Walka, Kata i Kihon
    Przygotowanie do walki Kumite, poznawanie układów Kata oraz doskonalenie się na płaszczyźnie samoobrony w kontakcie z jednym oraz wieloma napastnikami. Każdy kto trenuje w tej grupie zapoznaje się z ćwiczeniami, które sprawiają że jest w stanie zareagować w każdej chwili.