2 medale na Mistrzostwach Europy w Sofii

W dniach 4-5 listopada odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców.

Trójka zawodników TKS Kyokushin Karate znalazła się w gronie wyselekcjonowanych karateków stanowiących kadrę narodową.
W pierwszy dzień Mistrzostw do walki stanęła Hania Dyngosz w kategorii kadet -50kg, która po trzech walkach wywalczyła 3 miejsce. Zmierzyła się z przeciwniczkami z Grecji, Ukrainy i Węgier. Walkę o wejście do strefy medalowej zakończyła przed czasem zdobywając ippon.

W drugim dniu wystartowali młodzieżowcy: Miłosz Adamczyk w kategorii -80kg oraz Filip Hajduk w kategorii -90kg.
Filip stoczył dwie walki z reprezentantami Litwy i Hiszpanii. Pozwoliło mu to zająć 3 miejsce.
Miłosz stoczył dwie walki z zawodnikami z Ukrainy i Węgier. W walce repasażowej o wejście do ćwierćfinału zdobył wazarii na strefę chudan. Ostatecznie Miłosz uplasował się na 5 miejscu.

Sensei Wojciech Hajduk pełnił rolę sędziego podczas turnieju, również jako prowadzacy walkę – sędzia główny maty.
Sensei Magda Hajduk i sensei Krystian Bajan pełnili rolę trenerów i sekundantów naszych zawodników.

O relecję fotograficzna zadbała sensei Aga Ząbek.
Wyrazy podziękowania za wsparcie finansowe w organizacji wyjazdu dla Urzędu Miasta Tarnowa. Okazana pomoc znacząco przydała się nie tylko w trakcie wyjazdu, ale również podczas przygotowań.
Dziękujemy trenerom klubowym oraz trenerowi przygotowania motorycznego Aleksandrowi Włodarczykowi za przygotowanie zawodników do startu.

Podziękowania dla Klubu Forma Tarnów, R2G oraz sklepowi Sklep e-Forma za wsparcie w zapleczu treningowym oraz suplementację zawodników.