4 medale we Wiedniu

W dniu 11 czerwca reprezentacja naszego klubu wzięła udział w międzynarodowym turnieju Austrian Open. Na 4 zawodników startujących udało nam się przywieźć 4 medale – trzy brązowe i jeden srebrny. W turnieju brało udział ok. 120 zawodników z wielu krajów europejskich. Tym większy jest to dla nas sukces, jeżeli udało się zdobyć medale w tak doborowym towarzystwie zawodników z czołówki europejskiego karate.

Miłosz Adamczyk wywalczył w dobrym stylu srebro w kategorii kadet -75 kg.
Magdalena Starzec wywalczyła brąz w kategorii seniorek -55 kg. W walce o finał przegrała o włos z zawodniczką z Hiszpanii – Carderosą Eider. Jednakże widzimy jak duży postęp zrobiła Sensei Magda i optymistycznie patrzymy w przyszłość w kontekście kolejnych eliminacji do Mistrzostw Europy.
Daria Starzec i Natalia Korzec zajęły brąz w kategorii juniorek – 60 kg i prawdopodobnie to był już ich ostatni start w kategorii juniorskiej. Teraz przed naszymi reprezentantkami kolejne wyzwanie, czyli starty w kategorii senior.

Turniej zapewnił nam wiele wrażeń i sportowych emocji. Na pewno wyciągnęliśmy ze startu w tym turnieju dużo doświadczeń i zdobyliśmy wiele materiału do dalszego doskonalenia się. To był ostatni już turniej przed przerwą wakacyjną. Wakacje to będzie czas pracy dla naszych zawodników, żeby od września pokazać jeszcze lepszą jakość.

Rolę sędziego i trenera pełnił Sensei Wojciech Hajduk.

Dziękujemy bardzo Shihan Markowi Kubkowi za zaproszenie na turniej.