Relacja z Międzyklubowego Turnieju w KATA dla dzieci

W dniu 17 marca 2018r. na hali widowiskowo sportowej TOSiR im. shihana Wiesława Gwizda odbył się 1 – Międzyklubowy Turniej Karate w Kata dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia, organizatorem powyższego turnieju był Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate.

W turnieju w 17 kategoriach wzięło udział 198 zawodników z 5 klubów (Tarnowa Wojnicza, Gromnika, Dąbrowy Tarnowskiej oraz Dębicy) i 3 filii tarnowskiego klubu z (Radomyśla Wielkiego, Pawęzowa i Żdżar), także udział w turnieju wzięła filia Dąbrowskiego Klubu TETSUI ze Szczucina. Turniej został rozegrany na 2 matach z podziałem na chłopców i dziewczyny. Rolę sędziego głównego pełnił sensei Janusz Wdowiak 3 dan. Tarnowscy zawodnicy zdobyli 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale.

Medale wywalczyli złoto: Kamila Nowicka, Jakub Salawa, Tomasz Gacek, Eryk Dyngosz, Aleksandra Obal, Bartłomiej Augustyn, srebro: Oliwier Lada, Julia Duda, Mateusz Kawik, Karol Kawik, Julia Nosal, brąz: Emilia Podobińska, Amelia Zegar.

Współorganizatorem powyższego turnieju był Urząd Miasta Tarnowa – Wydział Sportu oraz Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji a oficjalnego otwarcia turnieju dokonała prezes Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate Pani Barbara Gwizd.

Tarnowski klub również okazał się najlepszym zdobywając największą liczbę medali. Drugie miejsce zajął klub z Dębicy a trzecie przypadło dla Dąbrowy Tarnowskiej. IV miejsce wywalczył klub z Gromnika.

Foto relacja: Fotorelacja z Międzyklubowego Turnieju w kata dla dzieci – zobacz galerię z wydarzenia.