Sukces naszych zawodników podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate w Krośnie

W ubiegłą sobotę nasi młodsi zawodnicy zaliczyli występ w Krośnie. Dzięki zaproszeniu klubu BUDO na organizowany turniej mieliśmy przyjemność wystartować w kategoriach kata oraz kumite.

Nasz klub reprezentowało 23 zawodników (w tym 7-osobowa grupa karateków z sekcji Radomyśl Wielki). Wywalczyliśmy 12 medali różnego koloru.
Złoto w kata wywalczył Eryk Dyngosz oraz Miłosz Adamczyk w kumite. Srebro wywalczyła Maja Stasiowska (kumite), Mateusz Kawik (kata), Karol Kawik (kumite). Brąz wywalczyli Jakub Salawa (kata i kumite), Emilia Podsobińska (kumite), Paulina Nytko (kata), Mateusz Kawik (kumite), Dagmara Tymosiewicz (kumite), Kamil Żurawski (kumite). Dwa medale wywalczył Szymon Mrozowski w kata oraz w kumite (Radomyśl Wielki).

Turniej karate zgromadził 178 zawodników z 17 klubów (Mielca, Nowego Sącza, Nowego Targu, Starego Sącza, Ropczyc, Tarnobrzega, Tarnowa, Wojnicza, Brzozowa, Dębicy, Gromnika, Kolbuszowej, Krosna, dwa kluby z Krakowa i Leżajska).

Sensei Krzysztof Kolbusz oraz Sensei Wojciech Hajduk pełnili rolę sędziów, a Krystian Bajan był opiekunem grupy i sekundantem.