Uroczyste odsłonięcie tablicy shihana W. Gwizda 5 dan

W holu hali sportowo-widowiskowej przy ul. Krupniczej w Tarnowie odsłonięto tablicę pamiątkową Shihan Wiesława Gwizda 5 dan.

Na uroczystości obecne były wdowa po Shihanie Barbara Gwizd oraz córki tragicznie zmarłego dwa lata temu sportowca i nauczyciela karate, Klaudia i Adrianna. Wzięli w niej udział także mistrzowie karate, Shihan Remigiusz Karpiński (6 Dan) i Sensei Wojciech Radziewicz (4 Dan). Tablicę poświęcił ksiądz Rafał Łukasik. Na zamówienie Tarnowskiego Klubu Karate wykonał ją tarnowski artysta rzeźbiarz Dominik Krawiec. Sylwetkę Wiesława Gwizda przybliżył Sensei Janusz Wdowiak (3 Dan), obecny prezes tarnowskiego klubu.

Shihan Wiesław Gwizd odszedł nagle 21 czerwca 2016 roku w wieku niespełna 58 lat. – Odszedł zdecydowanie za wcześnie, ale pamięć o tym wybitnym sportowcu i wielkim człowieku pozostanie na zawsze – mówił Sensei Janusz Wdowiak.

– Dla większości z nas Shihan Wiesław Gwizd był wspaniałym przyjacielem i kolegą – mówił podczas uroczystości Shihan Remigiusz Karpiński. – Tą przyjaźnią „zarażał” innych. Inicjatywa ufundowania Shihanowi tablicy pamiątkowej jest wspaniała, bo pozwoli na lata upamiętnić tę niezwykłą postać, jaką był Wiesław Gwizd.

Sensei Wojciech Radziewicz z Opola jest obecnie Branch Chiefem organizacji karate po Wiesławie Gwiździe. Podczas uroczystości podzielił się osobistymi wspomnieniami. – Poznaliśmy się ponad 20 lat temu na obozie w Holandii, gdzie trenowaliśmy w jednej parze przez kilkanaście godzin– wspominał Sensei Radziewicz.

Tablica Wiesława Gwizda została odsłonięta w drugą rocznicę jego śmierci. Jest umieszczona przy głównym wejściu do hali sportowo-widowiskowej przy ul. Krupniczej w Tarnowie. Odsłoniła ją wdowa Barbara Gwizd z córką Adrianną, Shihan Remigiusz Karpiński i Marek Baran z tarnowskiego magistratu jako przedstawiciel prezydenta miasta.

Po odsłonięciu tablicy odbyły się pokazy karate oraz uroczysty godzinny trening poświęcony sylwetce profesora karate Wiesława Gwizda.

 

Fotorelacje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.