Medale na kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2021

Nasi medaliści Mistrzostw Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin! 🏆
🥈 Drugie miejsce i powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Gruzji zdobyła Natalia Korzec!
Końcem czerwca będzie walczyła w Tbilisi w kat. -60 kg.

🥉Trzecie miejsce i status zawodnika rezerwowego zdobyła Magdalena Hajduk w kat. -50 kg. (Dwie walki wygrane, jedna przegrana)
🥉🥉 Trzecie miejsca, ale bez statusu rezerwowego zdobyli Agnieszka Ząbek oraz Miłosz Adamczyk.
Miłosz Adamczyk popisał się świetnym nokatem, pokonując swojego pierwszego przeciwnika w 30 sekund! 👊

Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczne kwalifikacje były tak licznie obsadzone, że każdy medalista musiał stoczyć conajmniej 3 walki często z dogrywkami.
🥇🥈Nasi kadeci również stanęli na wysokości zadania, ponieważ Kornelia Korzec zajęła pierwsze miejsce w kat. -65 kg!
W tej samej kategorii po bratobójczej walce finałowej Kaja Grzesik zajęła drugie miejsce.
Obie dziewczyny spisały się bardzo dobrze pokonując wcześniej bardzo dobre zawodniczki.

W kwalifikacjach startował również Filip Hajduk w kat. -85 kg, tym razem bez miejsca na podium, ale w dobrym stylu wygrał swoją pierwszą walkę z zawodnikiem z Warszawy, a w drugiej walce z powodu kontuzji musiał uznać wyższość przeciwnika z Sosnowca.

Startująca Hanna Dyngosz mimo świetnego okresu przygotowawczego już w pierwszej walce spotkała się z faworytką jej kategorii i niestety na tym etapie odpadła.
Gratulujemy naszym zawodnikom, a już za tydzień czekają nas kolejne sportowe emocje na zawodach w Wojniczu, a tydzień później w Sandomierzu! 💪